logo-FPL

 

 

FIFe logo 150x150

Hodowla

oczy

 

Koty Norweskie spotykałam na wystawach już wielokrotnie, czasem zdarzały się w roli pacjenta... jednak dopiero widok zdrowego, pewnego siebie, pełnego zainteresowania kota z tym wielkim, wiecznie zadartym nad głową ogonem, kroczącego w moją stronę przez wielki przedpokój napełnił mnie czcią dla nich :-).

 

Kot patrzacy w oczy, ze spokojem i dystansem monarchy, bez żadnych kompleksów w stosunku do człowieka - a przez to nie poniżający się do żadnej agresji, stał się dla mnie doskonałym uosobieniem kota.

 

I dlatego to CHARAKTER kota będzie dla nas absolutnym priorytetem w hodowli tych zwierząt.

 

W 2008 roku, pod koniec września, przybyła na salony dama

 

Atlas Holly Hunter - Holka.

 

Bez żadnych problemów zaakceptowała stado psów mieszkające na owych salonach, potraktowała je jak nieistotny element otoczenia i rozpoczęła rządy. Jednak po pewnym czasie ja, sługa uniżony, zaobserwowałam zadziwiające zmiany w zachowaniu Holki w stosunku do psów... Nabierała psich nawyków, nieledwie szczekać zaczęła... :-). Aby nie doszło do spauperyzowania damy, postanowiliśmy zaprosic jej inną damę do towarzystwa...

 

Idalię - Atlas Idalię

 

Towarzystwem okazała się niezastąpionym ... Damą również! :-)

 

W 2013 roku do naszego stadka dołączyły Jola ( S*Utblicken's Jolin ) i Polka ( FR*Ievan Polkka des Iles Lofoten ), obie doskonale zgrały się ze stadkiem i mimo że bardzo różne, są wielkimi przyjaciółkami :-)

 

Zapraszam do zapoznania się z naszymi kotami, po części z naszymi psami, które zawsze będą się gdzieś w tle przewijać i ostrzegamy lojalnie: Norwegi są zaraźliwe! :-)